Nyáron sokkal gyakrabban eszünk valamilyen levest, mint az év többi részében. A nyári melegben szinte csak hűsítő gyümölcsleveseket fogyasztunk. Annyira jól tudnak esni, és nagyon könnyű hozzájutni ilyenkor a kedvenc gyümölcseinkhez a piacon.
Én háromféleképpen szoktam gyümölcslevest készíteni. Az első két módszer szinte ugyanaz, mindkettő főzős, míg a harmadik keverős. Legtöbbször cukros-fahéjas vízben főzöm fel a gyümölcsöket, majd tejföllel elkevert pudingporral sűrítem be, ez az első módszer. A második csak abban különbözik, hogy tejföl helyett főzőtejszínnel keverem el a pudingport. A harmadik típusnál pedig főzés nélkül, nyers gyümölcsökből készítem a levest hidegen tejszínnel és keverős pudingporral.
Mindegyik változattal nagyon finom leveseket lehet készíteni, a variációk száma végtelen. Köszmétekedvelők (vagy egres, ki hogy ismeri) próbálják ki az Almás köszmételevest, de azoknak, akik inkább a barackért rajonganak az Őszibarack krémlevest vagy a Kókuszos nektarin krémlevest ajánlom, mindkettő isteni finom. Hamarosan indul a szilva szezonja, akkor a Fahéjas szilvalevest érdemes megkóstolni. A déligyümölcsök rajongóinak pedig az Ananászleves lesz a kedvencük.
Én most Almás meggylevest főztem. Ezek a gyümölcsök az év minden hónapjában könnyen elérhetőek, akár friss, akár befőtt formájában, így bármikor könnyen elkészíthetőek. A megtisztított, felkockázott almákat fahéjas-cukros vízben feltesszük főni. Amikor felfőtt, lejjebb vesszük a a tűzhely erősségét, és hozzáadjuk a friss vagy befőzött meggyet. Addig főzzük alacsony fokozaton, míg megpuhulnak a gyümölcsök.
A sűrítéshez olyan pudingport használjunk, amilyen színűre szeretnénk a levest. Ha natúr sárgára, mert a világos gyümölcsök dominálnak a levesben (alma, köszméte, ananász), akkor vaníliásat, ha több a meggy, a cseresznye vagy a szilva a levesben, és szép rózsaszín színt szeretnénk, akkor eper- vagy puncspudingot.
Ehhez a leveshez eperpudingot választottam, a pudingport tejföllel kevertem ki. A pudingos krémhez levest merünk kis adagokban, és elkeverjük, hogy ne csapódjon ki, ha a meleg levesbe tesszük. Belekeverjük a levesbe, és ha szükséges utóízesítjük cukorral, fahéjjal, egy pici szerecsendióval. Készen is van, lehet tálalni, hideg hónapokban melegen, nyári melegben lehűtve érdemes fogyasztani.