Imádom a túrót, mégis ritkán készítek túrós kajákat. Ez valószínűleg annak tudható be, hogy a Drága állandóan húst hússal enne. Én meg bolondulok a tésztás kajákért, ezért az utóbbi időben úgy oldottam meg a dolgot, hogy cserélgetem a húsos és a tésztás ételeket. Meg persze néha beletűzdelek a menübe valamilyen édes vacsorát is, például palacsintát, császármorzsát (lásd egy előző bejegyzésemben), vagy valami egyéb finomságot.
Valamelyik nap eszembe jutott, hogy mennyire szerettem gyerekkoromban, amikor anyu Rakott túrós tésztát készített, miért ne csinálhatnék most én is. Nagyjából tudtam, hogy hogy készül, de azért megnéztem az eredeti receptet. Készítés közben jöttem rá, hogy milyen egyszerű, és hogy tuti sűrűn fogok ilyet csinálni a sima túrós tészta helyett.
Sütés előtt (még cukros tejföl nélkül)
Alighogy befejeztem, és kivettem a sütőből, el kellett induljak itthonról, különben lekéstem volna az Asztrológia óráról, így épp csak lefotóztam a remekművet, és szaladtam a buszhoz. Órán az járt a fejemben, hogy az Édes már biztos hazaért, már biztos megkóstolta, és azon agyaltam, vajon mennyire ízlett neki. Mikor hazaértem, és beléptem az ajtón, a köszönés után már meg is kaptam a választ. Vigyorogva mondta, hogy mennyire örült, amikor éhesen hazaérve meglátta a még meleg finomságot, és nem győzte hangsúlyozni, hogy milyen finom volt.
Sütés után
Hozzávalók:
- fél kiló túró
- fél kiló fodros nagykocka tészta
- 100 g mazsola
- 120 g cukor
- 2 tojás
- 1 vaníliás cukor
- pici vaj
A tetejére:
- egy nagydobozos tejföl
- 70 g cukor
Elkészítés:
A tésztát enyhén sós vízben kifőzzük, leszűrjük, és félretesszük hűlni. Közben a túrót egy villával összetörjük, elkeverjük a cukorral, a vaníliás cukorral, a tojásokkal, és a beáztatott mazsolával. Majd a túrós krémbe beleforgatjuk a tésztát, és jól eldolgozzuk, hogy mindenhová jusson belőle. Egy kivajazott hőálló tálba öntjük, és a tetejét egyenletesen bekenjük a cukros tejföllel. Előmelegített sütőben kb. fél óráig sütjük, akkor már jó, ha itt-ott aranybarna színt kap a teteje. Kockákat vágunk belőle, és még melegen tálaljuk. (A tetejét le lehet önteni meggy- vagy eperszósszal, isteni lesz, én idő hiányában nem tettem, na de majd legközelebb!) Jó étvágyat!
Ugye, milyen guszta?! :)